Mandala-jóga: A Belső Harmónia művészete

Bejelentkezéssel a cikk teljes tartalmához a továbbiakban is ingyenesen hozzáférsz.
Miért érdemes bejelentkezni? Keresések mentése, Kedvencek listázása...
A „mandala” szanszkrit szó, jelentése „kör” vagy „korong”. Az univerzumot ábrázoló geometriai figura. Sok kultúrában spirituális szimbólum, a mandala az univerzum reprezentációja, és gyakran használják meditációra. Vizuális formában a mandalákat gyakran geometrikus köröknek tekintik, amelyek segédeszközként szolgálhatnak a meditáció során a fókuszálásban. A tibeti szerzetesek hagyományosan gyönyörűen bonyolult mandala mintákat rajzolnak színes homokba.
A mandala jóga gyökerei az ősi hindu és buddhista hagyományokban gyökereznek, ahol a mandalákat spirituális szimbólumokként és meditációs és önmegvalósítási eszközként használták. A mandalák létrehozásának és meditációjának gyakorlata több ezer éves múltra tekint vissza, és a kultúrák világszerte használják az istenivel való kapcsolatteremtésre és a belső béke elérésére. Sokan vallják azt a nézetet, hogy miután „belépsz” a mandalába, és eljutsz a középpontja felé, egy átalakulási folyamaton mész keresztül, amely végül a megvilágosodáshoz vezet.
A mandala jóga a jóga egyedülálló és erőteljes formája, amely ötvözi a hagyományos jógagyakorlatokat a geometria elveivel. A mandala jóga körkörös mozdulatokat, mintákat és formákat használ az egyensúly, a harmónia és az egység érzésének megteremtésére a testben, az elmében és a szellemben.
A jóga ezen formájában a gyakorlók körkörös vagy spirális mintázatú ászanák (pózok) sorozatán mozognak, a légzésre és a testen belüli energiaáramlásra összpontosítva. Ez a körkörös mozgás segít a csakrák (energiaközpontok) aktiválásában, valamint a teljesség és az univerzummal való kapcsolat érzetének megteremtésében. A mandala jóga egy holisztikus gyakorlat, amely egyesíti a fizikai, mentális és spirituális elemeket, így a személyes növekedés és átalakulás hatékony…
- Főkategória: Jóga
- Előadó: Zen Dó